Wylacznik mocy 1250a

Wyłącznik mocy znajduje zastosowanie we całych tych instalacjach, gdzie moce wyłączane mają spore wartości. Używa się go, aby chronić nowe urządzenia elektryczne przed niebezpiecznymi efektami zwarć lub przeciążeń. Dzięki włącznikom możliwe jest kierowanie rozpływu różnicy w budów elektrycznej.

 

W dziale charakteryzacji włączników mocy zaczyna się kilka istotnych parametrów. Należą do nich: prąd znamionowy i zwarciowy, napięcie znamionowe, a też dopuszczalna temperatura otoczenia. Biorąc pod uwagę napięcie znamionowe można wyróżnić niskonapięciowe, średnionapięciowe oraz wysokonapięciowe włączniki mocy.

Napięcie pracy włączników mocy umownie jest ustalone na stanie nie gorszym niż 1000 V.

Jednym z najczęściej spotykanych wyłączników mocy są wyłączniki łukowe. Przylegają do najpopularniejszych i zarazem najczęściej stosowanych urządzeń tego modelu. Zasada działania opiera się na skorzystaniu efektu chłodzenia, działania i rozwijania łuku pod wpływem oporu wewnętrznego kolumny łukowej.

Dużo wielką renomą napawają się również włączniku z zespołem autowydmuchowym, który potocznie prezentowany jest mianem systemu Auto-Puffer. Wyłącznik napowietrzony jest panem wyłącznika “live tank”. Wyposażony jest w wielką instalację SF6 i jeden napęd sprężynowy typu FSA. W nawiązaniu do napędu jednofazowego zadbano o to, aby wszystka z części miała bezpośredni domowy, odrębny napęd. Elementem wyposażenia kontaktów z zespołem autowydmuchowym prawdopodobnie żyć sterownik Switchsync, który wiąże się w punkcie eliminacji składowych przejściowych. Dodatkowym wyposażeniem mogą istnieć i elementy sprzyjające bezpiecznemu obchodzeniu się z gazem SF6. Bardzo często rzuca się krążki dekompresyjne (bursting discs), izolatory kompozytowe oraz wsporniki dla przekładnika prądowego typu IMB.