Walka z seksoholizmem

http://fundacjawop.pl/polkas/Pl/oferta/elektryczne-szatkownice-do-warzyw/1/

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, ukazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energii fizycznej, w który te sprawy panują nad innymi, decydując o sensie życia". Wykazuje się na różne sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z wskazówki na panującą w ubiegłych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i przyzwolenia na świeże zachowania seksualne problem może żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z tym punktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w oryginalnych organizacjach i budowach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do wzrostu grypy mogą przydać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która stanowi zły wpływ na inne dziedziny życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był wyłącznie preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.