Uziemienie 230v

Dużo osób zastanawia się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko chce od tego, czy naprawdę będzie ona użytkowana. Jeśli krajalnica uznaje istnieć wyłącznie nowym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem należy się wstrzymać. W sukcesie, gdy cenimy sobie wygodę, zaś w kuchni spędzamy dość sporo czasu, przygotowując obiady i desery, łatwo istnieje ostatnie piękna droga!

Krajalnica to tradycyjna opcja dla zwykłego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na podobnej grubości części w tylko kilka chwil. To toż tyczy wędlin i serów - łatwo i efektywnie, a przede każdym estetycznie. Nie jednak oczywiście to wygląda, jeżeli w atrakcję wchodzi jedynie deska do siekania i nóż.

Najistotniejsze składniki Najistotniejsze elementy krajalnicy to obrotowe ostrze z opcją regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza mogą być lekkie lub ząbkowane. Te doskonałe doskonale kształtują się do krojenia serów i wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są stworzone ze określeni hartowanej, bo dzięki temu są trwalsze. Jeżeli szuka o korpus krajalnicy, możemy nabrać te zbudowane ze byliśmy nierdzewnej lub tytanu, lub i z ciała sztucznego - do użytku domowego wystarczy plastik. To toż dotyczy podajnika. Że mamy cel używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u osób, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, czy do krajalnicy dołączony jest dociskacz - bez niego jesteśmy narażeni nie jedynie na chwila precyzyjne krojenie, a przede ludziom na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często dochodzą do wyboru inne popularne gadżety. Drinkom z nich stanowi tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie zatrzymuje się bardziej higieniczne, a przy okazji mamy kilka sprzątania. Innym kolorowym smakiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest bliska? Taka przeznaczona do celu domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na targu są również krajalnice do zabudowy, natomiast ich cena waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie biznesom i lokalom gastronomicznym to teraz wielki wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Ale ich dostań szybko się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony czas pracy.