Transport roweru pkp

Jazda na pojeździe jest typowym środkiem transportu, który musi mimo wszystko bardzo wielu kłopotu i spala dużo kalorii, dlatego pomocna jest stosowna dieta rowerowa. Stanowi obecne te dobry sposób dla pań, które chcą stracić kilka zbędnych kilogramów. A ludzie, którzy wymagają traktować rower tylko jako materiał transportu lub hobby, powinny zwrócić szczególną opinię na menu, aby wypady rowerowe ich za dużo nie wycieńczały. Poniżej pokazujemy kilka zasad, którymi powinny się kierować osoby prowadzące wielkie dystanse na rowerze. Oto dieta rowerowa dla miłośników drogi na rowerze:

Śniadanie. Nie bez powodu wymienia się, że śniadanie jest najistotniejszym posiłkiem w układu dnia. Zawiera ono za zadanie dostarczenie nam działalności na resztę dnia, natomiast pozostałe posiłki ale tę energię uzupełniają. Idealnym wyjściem będzie między innymi muesli z dodatkiem bananów i rodzynek lub zupa mleczna z makaronem (koniecznie al dente). Przekąska. Biorąc się na rower, dużo jest pamiętać o dobrej przekąsce, która przysporzy nam wartości i zadowoli nagły głód. Pierwszym jej elementem winnym być cukry proste, dlatego radzi się spożywanie dojrzałych bananów lub kanapek z dżemem i miodem. Jeśli zaś chodzi o warzywa, doskonałym rozwiązaniem będą pomidory i czerwona papryka. Kolacja. Po intensywnej przejażdżce możemy mieć potężny głód. Chociaż nie należy przesadzać z życiem tuż po wysiłku fizycznym. Zaraz po przyjeździe z wycieczki rowerowej wystarczy sok pomarańczowy lub zbożowy batonik (na przykład Corny). Do dużego obiadu zasiadamy a później, jak już odpoczniemy po wysiłku. Nawodnienie. Przede całym nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Najistotniejsze jest, aby już przed wyprawą na rower wypić odpowiednia dawkę płynów. Najdoskonalszym wyjściem będzie tak woda, być prawdopodobnie odpowiednie napoje energetyzujące dla sportowców. Trzeba jednocześnie być wiedza tego, że ktoś chce dziennie około 2 litrów wypitej wody (w zależności właśnie od twarzy i masy ciała), a skutki ewentualnego odwodnienia, zwłaszcza w warunkach wysiłku fizycznego, momentalnie zmniejszą naszą wydajność, poczujemy się spokojni i pozbawieni energii.

Dieta rowerowa zawierająca wprowadzone przeze mnie programy nie ma tak zastąpić normalnych posiłków, wręcz przeciwnie. Nie chodzi się jednak przejadać! I dla pań, które są zainteresowane wybraniem najodpowiedniejszej dla siebie diety rowerowej, polecamy spotkanie z dietetykiem, który dobierze nam rodzaje posiłków w taki postępowanie, żebym były jako najodpowiedniejsze tylko dla nas, nie i dla zwykłej osoby.