Test ciazowy na raka

Kobiety starające się o dziecko, a dodatkowo te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które potwierdzą albo te wykluczą obawy (lub te możliwość) na zapłodnienie. Jednak jakie są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Ważnym i zarazem najbardziej dostrzegalnym objawem wybiera jest absolutnie brak okresu. Nie tworzy przecież po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być wykonane wieloma czynnikami, między innymi lękiem i chorobą. Z innej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza zajścia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, poziomu nie ma, za zatem istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dużo?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży obecnie w wczesnym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak są one po około miesiącu. Największe ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a idą w stronach 20. Oto lista objawów, których możesz (jednakże nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Wrażliwe i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety podchodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie cierpią na końca przygotowanie przyszłej mamy nie jedynie do właściwego mienia dziecka w ruchu ostatnich 9. miesięcy, lecz także do innego wychowania. Dlatego, z początku rozciągania się gruczołów mlekowych, piersi mogą występować się większe, a sutki zdrowsze i gorsze. Nudności oraz wymioty. To zapewne najbardziej tłoczny i częsty objaw ciąży. Dokuczają one specjalnie w porach wczesnoporannych, a trwać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w wczesnej ciąży (ale i tutaj są odstępstwa od normy – moja kuzynka niedawno była idealny raz przy możliwości i wierzcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co daje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich nasilenie jest o dużo popularniejsze wśród kobiet, które wzrastają w stałym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo też całkowita zmiana smaku. To, że w wybiera stanowimy w mieszkanie zjeść wszystko, co mieszka na własnej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra sprzedaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w polskim układzie.

Gdy zawsze zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, ale nie muszą się pojawić. Nie istnieje więcej powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dokładnie odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale dają się (plus toż stosunkowo często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie sądźcie więc filmom oraz serialom, które uczą nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już z wczesnego dnia zapłodnienia. Każda kobieta przeżywa bowiem stan błogosławiony w całkiem nowy, jedyny sposób.