System informacyjny a informatyczny system zarzadzania

Wiele naszych spółek specjalizuje się w sprzedaży i stawianiu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od sposobu prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak zarówno dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą kłócić się między sobą w relacje lub przechodzimy do robienia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii cieszą się jeszcze większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z tematem gastronomicznym jaki nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W znaczących miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak również takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są znacznie problemów gastronomicznych na placu całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Jest on tak skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i pozycja na podobnych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, lub jest toż jakaś restauracja, bądź też sieć restauracji.

Na obecnym momencie celowo nie podamy nazwy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do określonego klienta. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na połączonym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również całe zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje z pracy pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a również z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów małej albo na indywidualnym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.