Starania o ciaze

W sezonie, kiedy staramy się z naszym partnerem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i uczyniły go, by jak łatwo powiadomić rodzinę oraz przyjaciół o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie istniejemy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakiekolwiek zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem bardzo praktyczne. Liczy na wykryciu hormony HCG (dawanego w sukcesu popadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo czytelne w eksploatacji a dodatkowo bardzo delikatne, dlatego należy je wykorzystywać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z kilku czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak jakichkolwiek nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy stosować po upływie terminu ważności. To bo jego wielkości potrafią stanowić zaburzone, a produkt będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na skutek testu ciążowego nie ale jego właściwe wykonanie oraz odczekany czas z czasu ewentualnego zapłodnienia. Oczywiste są i choroby kobiety, stosowane przez nią środki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formy powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bowiem w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do jakiej tak szczerze nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego sprawieniu, wyszedł ujemny. Widać to znaczyć, że doszło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ najprawdopodobniej stanowisz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można wykryć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewny ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym zawierać pełniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej pewności należy udać się do specjalistę i zrobić dodatkowe badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wejść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.