Rozwoj firm rodzinnych

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany cały nasz zakład w kajecie. W tym jedynym, w jakim mówił ewidencje sprzedaży. Jednakże jego biznes nie miał tylko towarów i artykułów, co na dowód nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych zapewne stanowić kilkadziesiąt rodzajów. Spisywanie w notesie nie rozwiąże problemów współczesnego biznesmena, szczególnie, jeżeli korzystamy z bardzo funkcjonalnej techniki przechowywania, którą jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie poradzić w takiej formie?

Z uwagą przychodzi firma Comarch, jeden z najpełniejszych twórców oprogramowania na Naszym rynku oraz udzielany przez niego wms program magazynowy. To unikatowe i niezwykle zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych tematów i materiałów. Zwraca się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które bezbłędnie ze sobą współpracują, i razem stanowią świetne rozwiązanie dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi podstawę planu i pozwala stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada swojej rzeczywistej wersji, umożliwia miejsce dla jednych produktów, półek, i nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości lekkich i dużych stanów, ustawiać znaczenia dla jednych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje szansę etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów i nawet etykiet. To oczywiście dodatki, do ważnego zadania, jakim jest przekazywanie, przesuwanie, kupowanie i inwentaryzacja towarów. Moduł ten daje dyspozycje, wydawane przez pracodawcę, co usprawnia cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak ważne elementy obydwu systemów są rozdzielone. Taka współpraca, na poziomie dokumentów handlowych, i nie danych źródłowych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.