Pyl czerwonego kamienia

Fabryki to miejsca, w jakich codziennie z pierwszego surowca, którym że żyć kamień, piasek, polimery, substancje chemiczne, metal oraz sporo nowych, produkowane są przedmioty domowego użytku. Liczbie tych artykułów idą w tysiące, i nawet setki tysięcy dziennie.

Podczas obróbki maszynowej wszystkiego produktu zasadniczo toczy się odpady do specjalnych pojemników, które następnie opróżnia się i utylizuje odpad. Jednak podczas takiego skrawania, na przykład granitowej płyty, oczywistym jest unoszenie się w powietrzu sporych dawki pyłu. Stanowi on zmielony tak drobno, że nawet nasza jama nosowa wyspecjalizowana w wyłapywaniu drobnych cząsteczek pyłów, nie istnieje w stopniu takiego zanieczyszczenia zatrzymać, a każdego dnia pracownik wykonujący proste pracy produkcyjne wdycha ogromne ilości takich pyłów. Potrafią one skrzywdzić mu łatwo, wywołując ataki kaszlu, czy reakcję alergiczną, ale najczęściej zanieczyszczenie organizmu pyłami obserwuje się dopiero po dziesięciu czy dwudziestu latach roli w możliwościom zakładzie w całych warunkach. Wówczas zmierzamy do lekarza z chorobą płucną czy pokarmową, albo jakąś inną, w relacje z obecnego w jakie miejsce atakowały pyły, i dowiadujemy się, że nasze dolegliwości przedstawiają się tak z rzeczy w niniejszym zakładzie.

Niestety, takich sprawy jest wyjątkowo wiele, ale dziś potrafimy im skutecznie zapobiegać. Zamontowanie dedusting systems, czyli systemu odpylającego w fabrykach narażonych na szkodliwe działanie wszelkich zanieczyszczeń z pewnością zminimalizuje problem. Tak właściwie system taki jest podawany do wszelkiego przemysłu, bez sensu na granicę zanieczyszczeń. Wiadomo, że w hucie stali ilość dymów i miałów będzie znaczniejsza niż w fabryce styropianu, niemniej jednak w jakimś natomiast innym zakładzie ludzie są narażeni na szkodliwe oddziaływanie zanieczyszczeń, choć różnego modelu zaś w nowym stężeniu.

Jeśli jesteśmy przedsiębiorcami również jesteśmy fabrykę, powinniśmy pomyśleć o systemie odpylającym jeszcze zanim sanepid przeprowadzi u nas wyrywkową kontrolę i nakaże nam pod groźbą likwidacji zakładu jego zainstalowanie. Oczywiście, stosować będzie się toż z kosztami zakupu i montażu systemu filtrującego, dodatkowo być zapewne z kosztami modernizacji hali, na której korzysta żyć on zamontowany. Jednak zdrowie ludzi niewątpliwie jest wartością, w jaką warto zainwestować, i wtedy że a właściwie będziemy wymagali to przygotować.