Program finanse i ksiegowosc symfonia

Program Finanse i Księgowość został opracowany z badają o automatyzacji rejestracji wszystkich zdarzeń gospodarczych, które włażą w biurach oraz instytucjach, które zobowiązuje podstawa do wykonywania ewidencji księgowej.
Poprzez stałe usprawnienia i przystosowania się do kodeksów prawa stworzono system, który doskonale sprawdza się jako urządzenie do rejestracji i przetwarzania danych, a ponadto jako źródło sprawozdawcze.

Symfonia program oddaje się z czterech rodzajów ewidencji: księgi rachunkowe, ewidencja VAT, rozrachunki oraz Ewidencja Danych Podatkowych.
Księgi rachunkowe są do zarządzania zapisów obrotów i sald poprzez określony przez użytkownika program planu kont. Program Symfonia automatycznie zbliża się z wzorcami sprawozdań finansowych, składając się przy obecnym na danych firmy, jakie stały zawarte przy zakładaniu danej firmy. Taki projekt można swobodnie dopasować do samych potrzeb przedsiębiorstwa czy prawdopodobnie istnieć on w pełnie zastąpiony innym modelem księgowym znanej instytucji. Oprócz tego układ Symfonia użytkownikowi umożliwia stworzenia słownika, które w sensie rzeczy mogą spełniać rolę konta analitycznego. Natomiast ewidencja zapisów księgowych realizowana jest za pomocą dokumentów, które są do tego kierunku definiowane. Wszystko kładzie się na dokumentach wzorcowych. Program Symfonia ma również mechanizm definiowania kont, co dużo ułatwia wprowadzanie wszelkich dokumentów sprzedaży oraz zakupu. Program prowadzi również automatycznie kontrolę poprawności, wprowadza dane kontrolowane jak i bilansuje strony z zapisami dokumentów. Włożone w współczesny rada dokumenty mogą stanowić zapamiętywane w scenach w postaci trwałej lub niezmienianej, którą określa ustawa o rachunkowości.
Ponadto program Symfonia Finanse i Księgowość dostarcza raporty, które trafiają w skład ksiąg rachunkowych. Raportami tymi są: automatyczny bilans i rachunek zysków, typowe raporty, zestawienie dokumentów według typu, cech jak również chronologii księgowania, dziennik księgowań (wymagany poprzez ustawę o rachunkowości), wskaźniki finansowe, definiowanie własnych raportów i zestawień, przesyłanie zgromadzonych danych do Analizy Finansowej.