Praca i zarzadzanie kapitalem ludzkim w perspektywie europejskiej

Zarządzanie kapitałami ludzkimi jest skomplikowaną dziedziną. Brak nauki w niniejszym zakresie doprowadził już niejedną firmę do końca. Dlaczego umiejętne zarządzanie materiałem dobrym jest rzeczywiście istotne?

Pracownik musi czuć się tak w korporacji
Przede każdym należy się zastanowić, czym właściwie faktycznie jest wspomniana powyżej dziedzina. Niektórzy posiadają błędne przeświadczenie, iż zarządzanie kapitałem ludzkim to nic innego jak manipulacja. Rzeczywiście istnieje zawsze taka, że osobą tej branży sklepu jest przede każdym wprowadzenie do ostatniego, aby człowiek czuł się dobrze w znanej firmie. Jak napisałem Andrew Carnegie, przemysłowiec będący bliskiego czasu samym z najsilniejszych wszystkich na świecie: „ludzie idą za pieniądze, ale pójdą za tobą dodatkowy szmat drogi, jeśli pokażesz im wpływ, nagrodzisz pochwałą i pozwoleniem”.

System motywacji i nagród
W realizacji zarządzanie kapitałem ludzkim liczy na tym, aby stosować metodę nagród i motywacji. Należy przede każdym o to, żeby pracownik dobrze czuł się w swej firmie, gdyż to przeważnie z niego będzie zależała sprzedaż, produkcja i dochody. Należy zrozumieć, że polski sklep składa się z ludzi, jacy są niczym organy w gronie człowieka. Jeśli organy są uszkodzone, ciało nie będzie nieco funkcjonować. Należy i zrozumieć, że motywacją nie są tylko premie gotówkowe (które zapewne są potrzebne, kierują do poważniejszego przywiązania pracownika do naszej firmy), ale też premie słowne. Dobrym zwyczajem jest polecanie pracownika za dużo zrobioną pracę, sprowadzanie się do niego z szacunkiem oraz przyjaźnią. Z drugiej jednak strony powinniśmy wiedzieć, że jesteśmy obowiązek wytknąć błąd osobie, jaka nie wykonuje rzetelnie swoich obowiązków, żebym w konsekwencji, jeśli nasze ostrzeżenia nie pomogły, rozwiązać ją także przyjąć bardziej dobrego pracownika.

https://berndson.pl/blog/img//G916%20-%20%23AMY%20-%20ekspozycja.JPG

Atmosfera w książki
Pracowałam wtedy w spółce, z jakiej wcześniej uwolniła się pewna kobieta. Powód odwołania stanowił niewyobrażalnie naturalny – nie czuła się dokładnie w nazwie, miała poczucie, że szef nie sprowadza się do niej z szacunkiem, czyli, innymi słowy, prezes nie miał pojęcia o prawidłowym zarządzaniu materiałem ludzkim. Po paru tygodniach kobieta, jako że była duże kwalifikacje, dostała pozycję na podobnym znaczeniu w przeciwnej firmie. A już około miesiąca później prezes nawiązał do niej wydzwaniać z propozycją o powrót do sztuki oraz obietnicami większych zarobków. I wiecie co wykonała ta osoba? Odmówiła, bowiem w różnej nazwie atmosfera stanowiła o moc lepsza, oraz ona przewidywała się tam lepiej. Podsumowując, sposobem na prawidłowe zarządzanie kapitałami dobrymi jest nie tylko oferowanie premii, lecz jeszcze umiejętność zapewnienia komfortowej atmosfery w produkcji, bo dobry pracownik pracuje lepiej.