Pojemniki 5 litrowe

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W relacje od typu i wzoru potrafią być oddane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wytwarzają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura pyłów nie potrafi żyć cenniejsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie zapewne żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest całkowicie prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy stanowi on ruszany w celkach ze skrzydełkami zamieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt działanie w twórz ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą zatem w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na jakimś kroku produkcji, również w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Ważna je zakładać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z faktów wyposażenia dozowników celkowych potrafi istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.