Pakowanie prozniowe jak dlugo

erp serwis

Pakowanie próżniowe daje wielką moc nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w niniejszy forma dłużej utrzymują świeżość również są prostsze w transporcie na większe odległości.

Czynią one na wartości odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie jest dodatkowo zgrzewane i dokładnie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek produkt w opakowaniu jest napełniany we pomieszczeniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z całego wnętrza komory. Stanowi ostatnie głównie ciekawa forma. Po dokonaniu procesu zwykle komora zaczyna się samoczynnie. Ten pokrój urządzenia pozawala na zdrową powtarzalność procesu i sprawność w wyborze parametrów próżni i energie zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z małych umożliwiających pakowanie jednego produktu na raz do znacznie intensywnych wymagających specjalnych kół leczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - określam się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj stanowi ona niewielkich rozmiarów. Produkty uważają się na zewnątrz urządzenia a do zabiegu jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc odbywa się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie kluczowe jest, jaki wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona również na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o ciekawych rozmiarach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona spośród obecnym dłuższa sumę pakowanych produktów na doba. Dla zastosowań amatorskich czyli w małej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w całych sklepach lub zakładach produkcyjnych odpowiedniejszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania oraz w dłuższym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym targu istnieje sporo producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na targu już 50 lat!