Nerwica jelitowa

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym punktem w teraźniejszych czasach. Dotyczy zatem ze kolei swego myślenia. Obecnie wszyscy żyjemy łatwo a często brakuje nam momentu na urlop, sen i regenerację. Oraz jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może wynikać i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację spośród tego, że ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle trzymają się z pozostałymi fobiami. Chory boi się takich rzeczy, więc jego ciało reaguje więc w "inny" i oryginalny sposób. Prowadzi temu brak motywacji, chęci do dzieła, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie źli często zarzucają się na fakty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą metodą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno przerwać "błędne koło". Pacjent razem z psychiatrą analizuje po kolei inne sytuacje z pełnego życia, podczas jakich planowałem objawy nerwicy. Dzięki temu redukuje się jego lęk i zły uczy się z podstawowymi sytuacjami. W wybranych przypadkach niezastąpione jest dodatkowo leczenie farmakologiczne. Jednak same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zestawieniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre produkty.