Medycyna nowej ery

Do niedawna medycyna była całkowicie bezradna względem osób chorych psychicznie. Na wesele, dzięki szerocy nauki, w współczesnym okresie aktywne leczenie chorób psychicznych jest rzeczywiste i wiedzie nie właśnie do uśpienia choroby umożliwiającą ponową socjalizację chorega, lecz więcej w pewnych przypadkach całkowite wyleczenie. Jak więc widać, leczenie chorób psychicznych jest dodatkowe, jeśli oczywiście spełni się kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim, niezmiernie istotne jest duże rozpoznanie choroby i zastosowanie leczenia. Zbyt duże zwlekanie z konsultacją u specjalisty doprowadzi najprawdopodobniej do nasilenia się objawów choroby, oraz jej leczenie będzie wymagało występować o wiele dłużej.

Pamiętajmy, że leczenie chorób psychicznych jest wciąż długotrwałe, dlatego powinien nastawić się na długie i popularne przyjmowanie leków. Po zakończeniu terapii też należy uświadomić sobie fakt, iż leków nie można odstawić nagle, gdyż potrafiło zatem uczynić nawet do nawrotów choroby. Konieczna istnieje też pomoc i ochrona rodziny chorego. Nie wyznacza to jedynie dopilnowanie, aby chory zażył leki, lecz również odpowiednią informację o wadzie i naukę udzielenie pomocy. Jeśli posiadamy już zgodę na problem tego, na co należy się wykonać w trakcie leczenia choroby psychicznej, skoncentrujmy się na samym zjawisku leczenia, gdy ono spogląda a z czego się składa.

Zgłoszenie się do lekarze – nie można pominąć tego kroku. Bez początkowej decyzji, że coś złego może dziać się z naszym charakterem i myśli otrzymania pomocy, sama terapia nie miałaby znaczenia. Początkowo jednak psychoterapeuta będzie wyłącznie z nami rozmawiać, chcąc dowiedzieć się o pierwszych objawach choroby, na czym ona wierzy i o naszym ogólnym samopoczuciu. Niezbędna dodatkowo może okazać się rozmowa z grupą i najprzyjemniejszymi przyjaciółmi.Aktywna terapia – jej zamiarem jest spore zminimalizowanie objawów albo ich całkowite ustąpienie. Potrafi się to działać tylko za pośrednictwem środków farmakologicznych (czyli tak zwanych psychotropów) lub i psychoterapii.Utrwalenie poprawy – jest toż fragment stosowania leków po ustąpieniu pierwszych objawów choroby. Część ta jest na planie ustabilizowanie chorego i zapobieganie nawrotom epizodu choroby.Profilaktyka – stosowanie leków uspokajających i zapobiegających nawrotowi choroby. Może wtedy stanowić i etap powolnego wycofywania leków psychotropowych.

Jak wtedy widać, leczenie chorób psychicznych jest płynne i prezentuje się ze ściśle określonych kroków postępowanie. Pominięcie zaś któregoś spośród nich umie sprawić do poważnego nawrotu choroby.