Ksiegowosc w firmie jednoosobowej

Właściciele firm często szukają programu komputerowego, który rozwiąże ich od monotonnej i wymagającej czas pracy przy prowadzeniu dokumentacji księgowej i rozliczeniach z tytułem skarbowy. Systemy księgowe spełniają wszystkie sprawy bardzo różnych odbiorców, dodaje je a elastyczność i prostota obsługi. Co szczególnie istotne, są one dopasowane do ważnych wzorów i elastyczne na końcu, aby odpowiadały wymaganiom jak najdłuższego grona użytkowników. Oferta skierowana jest również do firm prowadzących pełną księgowość, jak a firm pokrywających się w całości księgi zysków i rozchodów albo na platformie podatku zryczałtowanego.

Enova księgowość posiada dużą gamę funkcji niezbędnych do prawidłowego prowadzenia księgi handlowej: od zarządzania projektami kont, poprzez dekretację i księgowanie, dysponowanie rozrachunkami, po obsługę środków trwałych.

Enova jest programem niezwykle prymitywnym w obsłudze, o nowoczesnym interfejsie zapewniającym najlepszą ergonomię i wygodę pracy. Dzięki intuicyjnemu kreatorowi systemu początek książki z planem nie sprawi kłopotów nawet kilka wprawnym użytkownikom.

Ten program w porównaniu z kolejnymi daje dużo większą elastyczność. Oprócz pełnej funkcjonalności podstawowego systemu pozwala m.in. tworzyć własne raporty i wydruki, na samodzielny sposób opisywać zdarzenia gospodarcze, wykonywać analizy zapisów według różnorodnych związek z zastosowaniem tzw. pól własnych, lub też rozliczać rozrachunki w częściach lub ewidencjonować je według innych typów. Możliwa jest jeszcze realizacja innych rozwiązań.

Podstawowe możliwości programu księgowego: prowadzenie KPiR lub ewidencji podatku zryczałtowanego; pisanie i liczenie ewidencji VAT: zakupów, sprzedaży, rozliczenia metodą kasową, korekty VAT płatności, które nie były zapłacone w czasie; ewidencja środków trwałych, a dodatkowo wartości niematerialnych i prawnych; standardowa obsługa wynagrodzeń; obsługa operacji kasowych gotówkowych i bezgotówkowych, raporty kasowe; wystawianie deklaracji ZUS również możliwość eksportu do Płatnika.