Kasa fiskalna bez vat

Kasę fiskalną musi umieć każdy przedsiębiorca, który chce sprzedawać produkty lub usługi na sprawa osób fizycznych nie prowadzących kampanie gospodarczej. Nie osiąga przy tym stanowienia, czy sprzedawca jest płatnikiem VAT, albo jeszcze jest zrezygnowany z takich rozliczeń. Które są obowiązki posiadającego kasę fiskalną?

Posiadający kasę fiskalną powinien przede każdym sprawdzić, czy musi obowiązkowo ewidencjonować na kwocie sprzedaż, której tworzy. W przypadku sprzedaży drobnej, prowadzonej rzadko, czasem idealniejszym wyjściem że być zachowanie zapisów w statystyki sprzedaży niedokumentowanej. Zwolnienia z potrzebie posiadania kasy fiskalnej zostały opisane w Prawu Ministra Finansów z dnia 4.11.2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy użyciu kas rejestrujących. Wspominajmy o tym, że przy zakupie pierwszej kasy fiskalnej przysługuje nam zwrot sięgający nawet 90% jej cen, nie więcej jednak, niż siedemset złotych. Znacznym udogodnieniem, również dla mężczyzny, kiedy i wydającego, będzie tak skonfigurowana kasa, czy taka, jaka zajmuje pełny katalog sprzedawanych towarów lub usług. Dla mężczyzny niewątpliwą wadą tej sprawie jest fakt, że zdobędzie on paragon, który będzie podawał jako ewentualna podstawa zwrotu.

http://salonkama.pl/erppolkas/comarch-erp-optima/prowadzenie-podatkowej-ksiegi-przychodow-rozchodow/

Zasadą wykonywania na kwocie, będzie fiskalizacja kasy fiskalnej. Na czym ona polega? Istnieje to jedyna i pewna procedura, która oznacza trwałe przypisanie numeru NIP podatnika do modułu fiskalnego. Oczywiście, możemy dostać kasę fiskalną zaś nie dokonywać fiskalizacji, a taka kwota fiskalna będzie potrafiła stanowić grana do pracy wyłącznie w trybie niefiskalnym. Niezmiernie ważne jest, by fiskalizacji kasy dokonywał doświadczony serwisant, w sukcesie błędu wskazanym będzie bowiem zakup nowej kasy.

Do głównych celów posiadającego kasę fiskalną należy wydrukować paragon i przekazać go klientowi za wszelkim razem, gdy ten stworzy zakupu, oraz raz dziennie wydrukować raport dobowy. Raz na miesiąc (pierwszego dnia każdego miesiąca) należy drukować raport miesięczny. Należy jeszcze wspominać o obowiązkowym przeglądzie. Powinien on zostać dokonany po 24 miesiącach użytkowania kasy. Pamiętajmy również o właściwym przechowywaniu paragonów i raportów: ustawodawca wprowadza na przedsiębiorców obowiązek przechowywania kopii rolek i raportów dobowych przez okres pięciu lat, paragonów przez okres dwóch lat (z zakończenia roku podatkowego). Istotną kwestią jest też pamiętanie o tym, że po upływie pięciu lat przedsiębiorca powinien obowiązkowo wymienić moduł kasy.