Gaszenie pozarow film

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest toż najjaśniejszy także znacznie oczywisty środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią przesadzają. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze doskonale zbierają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych i wszystkiego co działa z wodą. Z zmian proszki gaśnicze mają najwyższe użycie. W współzależności od posiadanego składu mogą być używane do gaszenia niemal każdych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich największy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki też takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale wykonywa swoje stanowisko w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne działanie jak woda jest para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing). Zapewne stanowić wprowadzana w wypadkach płonięcia tych tychże materiałów. Zasadnicza różnica między parą oraz wodą liczy na tym, że wodę można przesadzać w dowolnym miejscu, a parę jedynie w cichych mieszkaniach o kubaturze nie większej niż 500 metrów kwadratowych. W ogromniejszych pomieszczeniach działanie pary wyraża się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów konieczna istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych adekwatnych do drugich substancji, ale też zasady ich używania i przynoszenia w rejon pożaru.