Garderoba z lustrem

Nadchodzi wyczekiwana od dawna wiosna. Toż nie tylko możliwość na zdjęcie kilku zbędnych kilogramów, lecz też na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale i wzięcia ze zdrowia, które oferują nam sałatki.

Witaminy Sałatki są dużą bombę witaminową. Służą nam one każdych składników potrzebnych do normalnego działania organizmu. Polacy zawsze zawsze są żyłkę do chętniejszego sięgania po produkty pochodzenia zwierzęcego. Więc naprawdę dużo wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie są jeszcze jedną z istotnych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wyżej wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o dużo dużo delikatne niż mięso i nabiał. Mniej istnieją w układzie pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temuż nie robią one kłopotów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest zatem lepsza i wygodniejsza dla swego układu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek nigdy nie jest ciężkie, szczególnie, jeżeli mamy wystarczającym sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że przygotujemy je zadziwiająco szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z jakich potrzebujemy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W przeciągu kilku minut mamy odpowiedni i kaloryczny posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą ciepłe i ciepłe dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najskuteczniejszym sposobem, aby osiągnąć upragnioną sylwetkę, jest przejście na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że potrafi stanowić ona o moc smaczniejsza od tradycyjnych polskich bigosów i schabowych. Co bardzo, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie trzeba być mistrzem kuchni. Wystarczy energia i wyobraźnia. To wyłącznie od nas chce, z jakich składników stworzymy własną pyszną i naturalną sałatkę.