Firmowa strona kariery

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze etapy bycia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest aktualne dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w złotym stylu oraz oraz w uczciwy sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo szybko, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serduszka jest dodatkowe do usłyszenia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje wtedy bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu silne (całe 6 mm), że będzie ważna je zaobserwować w poszukiwaniach USG. Niestety, nadal będzie przecież za małe, by ocenić jego właściwy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, która jest w mieszkanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny termin – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Stanowił to zatem znak dla rodzącego się organizmu dziecka, że również nie pora na swobodne oddychanie, należy za to skupić się na właściwym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w całości rozwinięte właśnie w czasie porodu. Z tego czynnika wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dopuszczalne w każdej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.