Ewidencja sieci komputerowej

Często możemy ujrzeć w biznesach wyposażenie stanowiska kasjera w stronie nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ręcznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie wręcza się w dużych marketach oraz sklepach przylegających do budowy sklepów.

Istnieje w nich znacznie asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak i zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

systemy sprzedaży detalicznej

Nie zazwyczaj ale ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeśli mamy do pracowania z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawy gdy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i gdy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na parę lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na dowolnym konkretnym produkcie. W sytuacji jeżeli tego asortymentu jest kilkoro, nie jest przy tym sporo pracy, i łatwiej jest upilnować wszelkie koleje w zakresie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, wówczas musi wykorzystywać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i poświęcania jej przy każdej transakcji, jest cały wybór co do gustu kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt wielu funkcji, natomiast jest jednakowy w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to prawa najważniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez długi pora nie ulegną one zmianie.