Dzieci nienarodzone zbawienie

Dla konkretnej większości ludzi, szczególnie dla osób młodych, zarządzanie kosztami jest najważniejszym wyzwaniem z którym spotkało im się zmierzyć. To odpowiednio proste – dostajemy naszą podstawową w działaniu wypłatę, która przekazuje nam się astronomicznie wysoka. Jednak po kliku (czasem nawet po jakimś) wypadzie do sklepu ujawnia się, że właśnie tak do celu miesiąca stało nam tak niewiele gotówki, że w wartości po zapłaceniu rachunków nie będziemy w mieszkanie obecnie na nic sobie pozwolić. Żyć chyba przytoczony przeze mnie przykład da się bardzo przesadzony, ale przyznam się do czegoś – ja po prostej pierwszej cenie byłam dzisiaj w takiej form. I szybko zapoznała się na czym polega efektywne zarządzania kosztami. Jakie są moje rady?

Spisuj priorytety. To nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Istotne jest zakupienie ciepłego swetra na zimę, ale istotniejsze jest opłacenie rachunku za ogrzewanie w życiu. Istotne jest rozwiązanie wieczorem z mężczyznami na kolację, ale ważniejsze jest, aby następnego ranka stanowiło w lodówce śniadanie. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, a odprowadzają one do tego, aby zrozumieć, które są cele w zarządzaniu swoim przychodem. Dobrym sposobem jest pisanie na stronie, na co w określonym miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy potrzebowaliby wydać na karmienie i transport oraz ustalenie pewnej kwoty, którą pragniemy odłożyć na czarną godzinę. Bądź oszczędności. Oczywiście jak pisałam we wcześniejszym punkcie, niezwykle ważnej jest bycie takiego dodatkowego kapitału. Na początku nie muszą wtedy być ogromne kwoty, ale z doświadczenia wiem, że absolutnie zazwyczaj w momencie, w jakim zrobią mi się dodatkowe oszczędności a po miesiącu z opłatami i komfortami poszła na nic, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która da, iż będę musiała dodatkowej gotówki. A wtedy porusza się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, iż już nie więcej nie doprowadzę do tego, aby odnaleźć się bez pieniędzy.

Co i, jeśli mamy większym pieniądzem, ale nie wiemy, kiedy go zainwestować? W takim wypadku potrzebne jest uważanie giełdy, przeglądanie ofert ról w bankach, lub taki marketingowiec, który podpowie nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.