Centralny odkurzacz krosno

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W normalnych odkurzaczach filtry nie są w mieszkanie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie wybierają się w miejscu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest także bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania jest przecież zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w sytuacji rurek i przewodów, które zostaną pochowane w ścianach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania przedstawia się z niewiele elementów. Podstawowym i najważniejszym z nich istnieje firma centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które mówią do gniazd ssących włożonych w granicach. Końcówkę elastycznego węża zakłada się do najszybszego gniazdka i dzięki temu można już dołączyć do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna potrafi być modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zwykle jest położona w mieszkaniach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej buduje się z silnika wyposażonego w turbinę, która pracuje podciśnienie. Elementem składowym jest również separator zanieczyszczeń i zbiornik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na cięższe oraz lżejsze. Im szybszy tym powietrze będzie wcale przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w domu w pierwszych pomieszczeniach. W domach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy tylko jedno gniazdo ssące.