Bitki wolowe sprawdzony przepis

Czy że stanowić trochę smaczniejszego w naszym domu, niż świeży, jednocześnie pełny i chrupiący kotlet schabowy usmażony na nagroda i cieniutko potłuczony? Aby schabowy był idealną strukturę, musi być porządnie roztłuczony - na końcu, by mięso było się delikatne, i po przysmażeniu kruche, a jednocześnie nie tak mocno, by kotlet nie był zbyt mały, inaczej wyda na soczystości. Dodatkowo w sukcesu bitek wołowych potrzebujemy pokroić mięso w dobrej grubości plasterki, a potem tłuc je tłuczkiem do mięsa, by osiągnęło dobrą grubość i strukturę.

Rzecz jasna, przy tłuczeniu kotletów raz w tygodniu, w smaku z lekkiego, świeżego mięsa schabowego, wystarczy nam swój tłuczek do mięsa, którym będziemy mogli sam sprawdzić jakość ubijanych kotletów. Ale przy znaczniejszej liczby kotletów, na przykład dla dziesięcioosobowej rodziny, lub jeśli lubimy każdego dnia jeść tradycyjny obiad z kotletami, lub jak stosujemy do nich ciało coś niższej jakości, na dowód karkówkę lub łopatkę - wówczas przyda nam się domowa kotleciarka elektryczna.

Takie urządzenie znajdzie zastosowanie również wtedy, gdy przyrządzamy kotlety w punktach żywienia zbiorowego, lub na potrzeby produkcyjne. Wtedy niemożliwością umieszcza się tłuczenie kotletów ręcznie, ponieważ można już zdjąć z grup, ponadto tłuczek do mięsa jako narzędzie napędzane siłą mięśni, nie rozbije mięsa na właśnie takiej samej grubości kotlety, co kotleciarka.

Stąd te, jeśli potrzebujemy rozbijać mięso na kotlety często, w wielkiej sum, czy z twardego mięsa, oszczędźmy sobie mocy i zainwestujmy w dodatkowe urządzenie. Podłączona do prądu kotleciarka jest łatwo przydatna w obsłudze - wystarczy wprowadzić do niej element mięsa odpowiedniej grubości jednym otworem, i drugim otworem wyjdzie gotowy plaster porządnie roztłuczonego na wszystkiej grubości mięsa. Jeśli zależy nam, by wszystkie nasze steki były podzielone równomiernie, szybko i szybko, wówczas nie posiada odpowiedniejszego rozwiązania, kiedy właśnie kotleciarka do celu domowego lub przemysłowego. Wbrew pozorom nie istnieje zatem taki istotny nakład - miłośnicy tradycyjnych, domowych obiadów na pewno docenią możliwość posłużenia się w rozbijaniu mięsa na kotlety wygodnym urządzeniem dostępnym w obsłudze, w mieszkaniu w czystości, zaś nie przesadnie kosztownym, kiedy potrafiło się zdawać.