Bezpieczenstwo obywateli

Systemy tłumienia wybuchów muszą zapobiec wybuchowej reakcji w jej najwcześniejszej fazie i zapobiegać tworzeniu się nadciśnienia przed tym, jak wybuch może wywołać do wszystkiego zniszczenia. System przeciwwybuchowy reaguje w toku kilku milisekund od alarmu czujników ciśnieniowych lub optycznych, wykrywających kształtującą się wybuchową kulę ognia. Od razu do budowie zabezpieczonej jest wstrzelony ładunek gaszący. Stłumienie wybuchu następuje zanim jeszcze wzrastające ciśnienie reakcji utleniania zdąży zniszczyć instalację.

Detektory ciśnień wykryją eksplozje w jej znacznie wczesnej fazie, w tym etapie wysyłają klucz do centrali sterującej. Kontroler wysyła klucz do konkretnej butli, równocześnie ją wytwarzając. Wszystko trwa w okresie kilku milisekund, z wczesnej fazy wiązania się kuli z inicjatywy wybuch aż do czasu stłumienia eksplozji poprzez specjalny system, który go zakończy.

Explosion safety to dostępne techniki, które zapewniają bezpieczeństwo przeciwwybuchowe :

Założenia przy montowaniu są główną metodą zapobiegania występowaniu niebezpieczeństw, lecz nie do efektu mogą zapobiegać każdemu przypadkowi, które zajmują znaczenie w produkcji z trudnymi mediami, a przy wykorzystaniu następujących technik można zmniejszyć skutek wybuchu.

Wykwalifikowani specjaliści są w mieszkanie dobrać odpowiednie zabezpieczenia przed wybuchem i wzrostem ciśnienia dla instalacji procesowych w dowolnej gałęzi przemysłu. Udzielane są projekty zrobione "pod klucz" zaczynając od początkowej fazy projektu, poprzez mocowanie i otwarcie, aż po serwis systemów. Współczesne rozwiązania opierają się na urządzeniach czołowych światowych producentów -  konsumenci otrzymują kompleksowe i dobre rozwiązania dopasowywane indywidualni pod konkretną linię technologiczną. Zabezpieczane są działające już instalacje - wybierając je do ważnych przepisów.